Dodany: 2014-11-19 12:29:31

 

Opłata miejscowaZ opłatą miejscową spotkał się na pewno każdy z nas chociaż raz w życiu. Jest to swego rodzaju podatek, który ustalany jest na wniosek rady gminy u oparciu o ustalenia ministra ochrony środowiska.

 

Jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn opłata miejscowa to inaczej opłata klimatyczna, a dotyczy miejscowości wypoczynkowych, do których przyjeżdżamy na dłużej niż dobę. Meldując się w hotelu czy tez pensjonacie nad morzem lub w górach jesteśmy informowani o konieczności uiszczenia takiej opłaty. Jest ona związana niejako ze szczególnymi warunkami klimatycznymi panującymi w danej miejscowości.

 

Jak twierdzi biuro rachunkowe olsztyn nie jest ona wysoka, oscyluje w okolicach złotówki dziennie i jest wliczana właśnie w opłaty hotelowe. Ma ona służyć zachowywaniu tych szczególnych walorów klimatycznych czy wypoczynkowych, z opłaty tej pobierane są między innymi środki na ochronę środowiska na danym terenie, konserwację i dbanie o otoczenie. Jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn opłata klimatyczna jest specyficznym rodzajem podatku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłata miejscowa
Nick: