Dodany: 2018-01-30 15:06:21
 

Inne formy działalności

Nasze rodzime prawo zawiera uregulowana dotyczące wielu rodzajów spółek handlowych. Podstawową formą firmy jest spółka cywilna, utworzenie której nie wymaga specjalnych formalności. Inne formy działalności podlegają ścisłym regułom określającym zakładanie spółek. Wrocław to miasto z szeroką ofertą biznesową, od małych firm publicznych po organizacje pozarządowe.

Znajdzie się tu miejsce także dla dużych międzynarodowych korporacji. Każde z tych przedsiębiorstw ma inny zakres praw i obowiązków. Spółka cywilna i spółka jawna to firmy, które mogą być założone przez osoby fizyczne. Spółka z o.o. oraz spółka akcyjna dopuszczają podmiot gospodarczy jako jedną ze stron tej formy prawnej. Najprostszą formą jest społeczeństwo obywatelskie i najbardziej zaawansowane: spółka publiczna. Aby rozpocząć prosty biznes, wystarczy kapitał zakładowy o wartości 5 000 PLN. W przypadku spółki akcyjnej wynosi on aż 100 000 złotych, a więc różnica jest bardzo duża.

Szczegółowe zasady, takie jak wielkość i skład Rady Dyrektorów, Rady Nadzorczej i Komitetu Audytu, regulują szczególne przepisy dotyczące zakładanie spółek. Wrocław jest miejscem, w którym bez problemu znajdziemy każdy uregulowany prawnie typ spółki.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Inne formy działalności
Nick: