Dodany: 2014-11-19 13:03:05
 

Opłata od posiadania psówJeszcze jakiś czas temu każdy właściciel psa zmuszony był przez polskie prawo do uiszczania specjalnej opłaty – podatku od posiadania psa. Wiązało się to z chęcią uregulowania przez polskie prawo problemu z bezdomnymi zwierzakami, które stanowiły duży problem.

 

Było to również reliktem przeszłości – jak przypomina biuro rachunkowe olsztyn taka opłata istniała już w Królestwie Prus, jednak obecnie nie ma podstaw do jej stosowania. Jak twierdzi biuro rachunkowe olsztyn obecnie jednak taki obowiązek zniknął i już nie musimy opłacać podatku od posiadania psa.

 

Obowiązek ten został zniesiony z dniem 31 grudnia 2007 roku. W ostatnim roku swojego obowiązywania wynosił on około czterdziestu złotych rocznie. Teraz jednak polskie prawo uległo zmianie i opłata ta przestała obowiązywać. Biuro rachunkowe olsztyn twierdzi, że w niektórych krajach europejskich opłata ta nadal istnieje i może być zróżnicowana również na podstawie konkretnej rasy psa, nie jest więc opłatą stałą dla wszystkich właścicieli czworonogów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłata od posiadania psów
Nick: