Dodany: 2014-11-19 13:19:24
 

Opłaty skarboweJak twierdzi biuro rachunkowe olsztyn opłaty skarbowe związane są z dokonywaniem określonych czynności administracyjnych, na przykład prośbą o wydanie jakiejś decyzji przez kompetentny organ administracyjny.

 

Jako przykład możemy podać wniosek o wyrejestrowanie pojazdu mechanicznego, za który zapłacić musimy opłatę skarbową w wysokości 10 złotych. Jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn opłata skarbowa jest prawnie określona jako ekwiwalent za dokonanie czynności administracyjnej. Istnieje kilka sposobów uiszczania opłaty skarbowej, a należą do nich między innymi wykupienie specjalnych znaków skarbowych, zapłacenie w kasie urzędu bądź przelanie środków na konto urzędu.

 

Oczywiście biuro rachunkowe olsztyn przekonuje również, że istnieją szczególne przypadki kiedy możemy być zwolnieni z konieczności uiszczania opłaty skarbowej, ale każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie. Organy administracyjne zazwyczaj zwalniają z opłaty w przypadku zaświadczeń wydawanych w celu opieki czy kurateli, w celach alimentacyjnych, nauki, szkolnictwa itd..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłaty skarbowe
Nick: