Dodany: 2014-11-19 12:55:25
 

Opłata uzdrowiskowaOpłata uzdrowiskowa jest szczególnym rodzajem opłaty klimatycznej, która stosowana jest w przypadku miejscowości o dużych walorach leczniczych, kurortach uzdrowiskowych, gdzie do czynienia mamy na przykład z uzdrawiającymi złożami borowiny, solanek leczniczych, ciepłych źródeł.

 

Jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn opłata uzdrowiskowa jest doliczana do opłat za nocleg i zameldowanie na danym terenie, a zaczyna nas obowiązywać w momencie gdy będziemy przebywać w miejscowości uzdrowiskowej co najmniej jedną dobę. Wtedy jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn będziemy zmuszeni do uiszczenia tego szczególnego rodzaju opłaty.

 

Jest ona pobierana tylko od osób fizycznych, ale istnieją zwolnienia z jej opłacania. Biuro rachunkowe olsztyn wylicza grupy zwolnione – dzieci i młodzież szkolna, dyplomaci, osoby przebywające w szpitalach i niewidome, osoby posiadające na terenie danej miejscowości domek letniskowy, które uiszczają podatek od nieruchomości. Wysokość podatku – opłaty uzdrowiskowej ustala rada gminy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłata uzdrowiskowa
Nick: