Dodany: 2014-11-19 12:50:11

 

Opłata targowiskowaWarto pamiętać, że place targowe, zwane potocznie targowiskami objęte są specyficznym rodzajem podatku, czyli opłatą targowiskową. Podlegają jej wszystkie osoby handlujące na danym terenie czy też zajmujący się innym rodzajem działalności (z wyłączeniem sprzedaży w budynkach).

 

Jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn opłata targowiskowa jest niezależna od innego rodzaju opłaty – czyli wynajmu miejsca na danym terenie. Biuro rachunkowe olsztyn przypomina również, że z opłaty targowej zwolnione są osoby posiadające na danym terenie nieruchomość, za którą opłacają niezależny podatek. Jaka jest wysokość opłaty targowiskowej?

 

Oczywiście jak wszystkie opłaty lokalne także i tę ustala rada gminy. Maksymalna kwota na rok to około 700 złotych, jeśli więc podzielimy to na 365 dni to wychodzi około 2 złotych dziennie. Jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn opłata targowiskowa może być dowolnie regulowana przez gminy, jednak w granicach określonych powyżej. Gmina ustala więc czy płacimy za wielkość stoiska czy mamy do czynienia z innym przelicznikiem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłata targowiskowa
Nick: